Prohlídka stadionu AC Sparta Praha

Publikováno: 09. 3. 2017, Autor: Lukáš Vlček

Po výletu do Ďolíčku a Edenu, děti z fotbalového kroužku tentokrát zavítaly na stadion AC Sparta Praha. Od pánů průvodců jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí ohledně klubu a stadionu.


Na začátek celé prohlídky jsme si prohlédli v tiskovém centru video. Z tohoto videa jsme se dozvěděli zásadní věci z historie klubu. V tiskovém centru mimo jiné také probíhají konference, proto i my jsme si takovou nasimulovanou tiskovou konferenci zkusili. Děti byly nadšené z toho, že se můžou cítit jako slavní fotbalisté, kteří odpovídají na otázky do médií. Dále jsme se podívali do míst, kde pracují televizní komentátoři. Dostali jsme se i na hřiště, seděli jsme na lavičkách, kde čekají ligoví fotbalisté, až budou moci nastoupit do zápasu. Měli jsme možnost se dostat do kabiny hostů, kde seděli třeba i mistři světa ze Španělska, nebo Petr Čech. V neposlední řadě, jsme byli zavedeni i do VIP salonu, dále i do míst, kde fotbalisté snídají. Zde jsme byli seznámeni s tím, jak probíhá běžný hráčský den. Nakonec prohlídky jsme se dostali i do místnosti plné trofejí, které fotbalisté z Letné vyhráli.

Sparťanský zážitek jsme zakončili návštěvou fanshopu, kde si děti koupily nějaký ten suvenýr, který jim bude připomínat tento povedený den.