Stravování - další

Školní mléko

Naše škola je již několik let zapojena do projektu Podpora spotřeby školního mléka. Ve vstupním vestibulu školy je umístěn automat na mléčné výrobky firmy Happysnack. 

Jak to funguje? Všichni žáci obdrží na počátku školního roku předplatní kartu. Pokud se rodiče rozhodnou nabídku využít, předplatní kartu dobijí kreditem a žák si po vložení karty do automatu může vybrat mléčný výrobek. 

Rodiče mohou pomocí on-line systému nastavit denní limit pro výběr nebo i omezit výběr z nabízených produktů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o dotovaný program, každý žák má nárok na 1 dotovaný mléčný výrobek na jeden vyučovací den. Po vyčerpání příslušného počtu (v zúčtovacích obdobích září - prosinec, leden - březen, duben - červen) může žák mléčný výrobek z automatu získat, ale již za nedotovanou cenu.

Přehled nabízených výrobků, dotované i nedotované ceny, podrobný návod na dobití kreditu a mnoho dalších odpovědí na vaše otázky najdete na webu Happysnack.

Leták

Ovoce a zelenina do škol

Tento rok je naše škola zapojena do programu Ovoce do škol s firmou BOVYS. Každý týden – vždy v pondělí – obdrží každý žák školy ovoce, zeleninu, nápoj. Nepravidelně dostávají děti i ochutnávkové koše s exotickým ovocem a zeleninou nebo netradičními odrůdami ovoce. Zároveň ve škole proběhl Bovýskův den, kdy každou třídu navštívil superhrdina Bovýsek, zasoutěžil si s dětmi a odměnil je. Pro budoucí prvňáčky připravuje firma balíčky, které děti obdrží v prvním týdnu nového školního roku.

V minulých letech jsme spolupracovali s firmou Laktea. Součástí tohoto projektu byla i soutěž škol, do které se naši žáci zapojili a obsadili 1. místo