Pohádkový les

Publikováno: 25. 5. 2017, Autor: Marcela Lazurková

Dne 23.5.2017 pořádala modrá, žlutá a růžová družina akci s názvem Pohádkový les pro děti z mateřských školek. Pohádkový les by se neobešel bez pohádkových postav. Pohádkovými postavami se pro tento den tedy staly děti z družin. A tak byl k vidění např. princ Bajaja, skupinka hasičů či velmi početná skupina čarodějnic.


Děti z družiny byly rozděleny do skupinek a byla jim přidělena stanoviště či se staly pohádkovými lesními průvodci. Úkol průvodců nebyl vždy lehký. Některé školkové děti se svěřily do jejich péče a šly spořádaně s průvodci za ruku. Jiné děti, které prchaly, museli průvodci odchytit. Všechny děti si však plnění úkolu v Pohádkovém lese opravdu užily. Za splnění každého úkolu obdržely odměnu. I členové pohádkového týmu si tuto akci moc užili a byli za ni pochváleni. Byl to přímo báječný pohádkový den.

reportér Vašík z 3.B
průvodce Pohádkovým lesem

23. května 2017 se les za školou Na Beránku změnil v les Pohádkový. Děti v krásných pohádkových kostýmech z modrého, růžového a žlutého oddělení školní družiny připravily hezkou cestu Pohádkovým lesem pro děti MŠ Pertoldova, MŠ Točná a MŠ Montessori. Do lesa plného pohádkových postaviček se dostaly skokem přes pohádkovou hranici. V lese je přivítali víla s čertem, rytíř a voják. V POHÁDCE rostly místo hub bonbóny. Rostly samozřejmě pro děti, aby si je utrhly. Dál cesta vedla k Šiškovému království. Zde byl úkol jednoduchý. Území děti mohly přejít s borovicovými šiškami, které uložily do královské šiškové pokladny. Za tuto službu děti dostaly odměnu. S vílami si zatančily taneček a prošly vílí bránou. U pirátů složily zkoušku. Úkol byl velmi těžký. Musely dostat pirátské lodě na druhou stranu moře, ale lodí se nesměly dotknout. Všechny děti úkol splnily a z pirátské pokladny dostaly odměnu. Čarodějnice se divily, že děti chodí pěšky a naučily je létat na koštěti. Děti pomohly vysvobodit ze zakletí hasiče. Jak? Na lžíci přenesly vodu do kouzelné skleničky. Vodou z této sklenice postříkaly zakletého hasiče. Hledání korálků bylo jednoduché. V Pohádkovém lese se dětem poschovávali trpaslíci. I ty děti našly a věděly i jak se jmenují. Na konci lesa byl tunel. Děti jím prolezly, zazvonily na zvoneček a Pohádkového lesa byl konec.

Dětem ze školek se v Pohádkovém lese líbilo. Snad se budou líbit fotografie maminkám a babičkám, které družinovým dětem pomohly s převleky. Moc jim děkujeme.