Experiment s balonky

Publikováno: 21. 1. 2017, Autor: Marcela Lazurková

V časopise Mateřídouška jsme našli experiment s obyčejnými nafukovacími balonky. Moc se nám líbil a chtěli jsme vyzkoušet, jestli to balonky opravdu vydrží. Obrázek k experimentu byl jen kreslený. My máme nafoceno :).


Kdybyste chtěli také vyzkoušet, budete potřebovat: nafukovací balonky, papírovou lepicí pásku a dostatečně velkou a pevnou desku (použili jsme starou polici ze skříně).
Chlapci nafoukli balonky a to tak, aby byly přibližně stejně velké. Nafoukli 10 balonků. Použili jsme pak pod naši desku 8 balonků. Páťáci se Zdenou slepili papírovou páskou balonky. Obtěžkali jsme si všichni desku, kterou jsme na balonky položili. Už jen ta deska byla dost těžká. Balonky nepraskly. A teď kdo si na desku lehne? Vybrali jsme lehkou holčičku. Balonky nepraskly. Zdena přidala ovoce. Balonky jsou pořád celé. Jde si na balonky lehnout páťák Kryštof. Balonky ho unesly. Na balonky si jde stoupnout Anička. Balonky vydržely.
Jednou ty balonky musí přece prasknout, to není možné. A praskly, jen tři, ale praskly!  Podívejte se na fotografie pod kým :). Také si všimněte, jak děti z modrého a žlutého oddělení školní družiny nevědí, jestli mají tleskat nebo si držet ouška :)).

Ještě jsme zkoušeli pokus se špendlíkem a balonkem. Chvilku balonek vydržel, ale pak se ozvala rána. Nevadí, nastudujeme jiné návody a třeba se pak podaří.