Dobrodružná výprava s přespáním ve škole

Publikováno: 20. 6. 2023, Autor: Marcela Lazurková

Na dobrodružnou výpravu jsme se vydali s mapou :-)


Projeli jsme se tramvají po nově vybudované trase na Sídliště Libuš. Odtud jsme se vydali hledat Údolí studánek. Našli jsme a vyfotili jsme se :-). A pak už zbývalo jen najít cestu do školy a nezapomenout plnit úkoly.  Některé družiny si vymyslely ještě další úkoly - jako vyfotit se s duhou nebo s malými skokánky hnědými. Cesta byla opravdu dobrodružná, někteří z nás byli na těchto místech poprvé ve svém životě a většina z nás, protože pršelo, šla skoro celou cestu v pláštěnkách.

A pak nás čekalo opékání buřtů. Ohně se podařilo zapálit. Buřtíky jsme napíchli na klacky a mohli jsme opékat. Přestalo i pršet. A po dobré večeři hajdy do hajan.

Ráno jsme bojovali se spacími pytli. Nechtěly se vejít do obalů. Nasnídali jsme se a utíkali do školy.

Už se těšíme na příští rok, na další dobrodružnou výpravu.

 

A ještě zpráva od žluté družiny.

Žluťáci, posílení odvážnými děvčaty ze zelené vyrazili za dobrodružstvím do Modřanské rokle. Cestou vyzkoušeli novou tramvajovou trať na Libuš. Prošli džunglí v Údolí studánek, překonali nástrahy terénu,  bahnitou cestu, zvládli proudy deště, plnili úkoly a na závěr se posilnili pečeným buřtem. I přes tato dobrodružství se některým dětem z množství  dojmů nedařilo dlouho usnout. Nakonec zvládli i spaní v netradičních postýlkách a po vydatné snídani vyrazili že školy do školy