Začít spolu - články

Článek

Přednášky o dopravní výchově

Ve dnech 11.-13.1.2016 proběhl na naší škole soubor přednášek o bezpečnosti a chování v silničním provozu.

18. 1. 2016
Číst Více
Článek

Seznámení s baletem

Modré oddělení školní družiny baletilo :). I když v tomto oddělení je více chlapců než holčiček, balet jsme si vyzkoušeli. Na DVD jsme si prohlédli, jak to dělají profesionální baletky a pak pod vedením baletky a lektorky DDM Monet v Modřanech Drahušky Lojdové jsme začali zkoušet.

17. 1. 2016
Číst Více
Článek

Recyklace papíru ve IV. a IX. oddělení

Růžové a žluté oddělení ve školní družině chtělo také vědět, jak je to s historií papíru, proč máme papírový odpad dávat do správného kontejneru a také si zkusili vyrobit ruční papír.

17. 1. 2016
Číst Více
Článek

Družina a bibliobus Oskar

Byli jsme se podívat, co Oskar vozí. V Oskarovi je spousta knížek, které si můžeme půjčit. Jezdí k nám každý měsíc před školu.

16. 1. 2016
Číst Více
Článek

Čtení pomáhá

Tento školní rok jsme se přidali k dobročinné akci Čtení pomáhá. Nemusíte se nijak výrazně angažovat, jako vytahovat nešťastníky z hořících budov či darovat peníze. Pouze a jen stačí, když se zaregistrujete na stránku Čtení pomáhá a vyplníte jednoduchý test o knize, kterou dobře znáte nebo je vaše oblíbená.

15. 1. 2016
Číst Více
Článek

Žákovská knihovna

Malý poseroutka

V listopadu do naší knihovny nově zavítaly Deníky malého poseroutky. Určitě pobaví svým humorným pojetím všechny generace. Doufáme, že Poseroutka zase pozvedne návštěvnost knihovny. Ne, že by věčně zela prázdnotou, ale mohlo by to být lepší. Většina dnešních dětí si ani nedokáže představit, jaké to je strávit volnou chvilku nad knihou. Ponořit se do děje a aspoň na chvilku zapomenout na všechnu moderní techniku. Knihovna je otevřená každé pondělí a středu o velké přestávce.  

14. 1. 2016
Číst Více
Článek

Vánoční bazárek, aneb jak můžeme pomoci tam, kde je to potřeba

V posledních letech se stalo tradicí, že děti z 1. stupně programu Začít spolu pořádají v prosinci vánoční bazárek. Prodávají tu své výrobky, hračky, knížky i občerstvení. Výtěžek z této akce má pomoci malé holčičce Gangothri v Indii, které již několik let přispíváme na studium. Naše škola už celé roky spolupracuje s Arcidiecézní charitou.

13. 1. 2016
Číst Více
Článek

Recyklace papíru

Víte, na co psali naši předci? Víte, kde vymysleli výrobu papíru? Tohle jsme se dozvěděli při výukovém programu o recyklaci papíru.

11. 1. 2016
Číst Více
Článek

Sníh

Tak jsme si užívali sněhu ve školní družině. Snad ještě znovu napadne!

10. 1. 2016
Číst Více
Článek

Vánoční dílny

V předvánočním týdnu si děti z 1.B zpříjemnily čekání na Vánoce. Postupně si každý ve čtyřech dílnách vyrobil přáníčko, svícen, ozdobu a betlém. Hotové výrobky si děti odnesly domů.

08. 1. 2016
Číst Více
Článek

Stavby ze sněhu II., V. a VI. oddělení

V prvním letošním sněhu jsme soutěžili o nejlepší sněhovovou stavbu. I když sněhu bylo ještě málo, stavby se nám vydařily.

07. 1. 2016
Číst Více
Článek

Tříkrálový den v družině

V ranní družině jsme se hned pustili do tvoření. A našimi Kašpary, Melichary a Baltazary jsme si vyzdobili chodbu.

07. 1. 2016
Číst Více
Článek

Novoroční slavnost v modrém a žlutém oddělení

Nový rok 2016 jsme přivítali přáním si hodně zdraví a štěstí.

 

05. 1. 2016
Číst Více
Článek

Přání k Vánocům

Přejeme všem žákům, učitelům, rodičům a přátelům školy pěkné a klidné prožití vánočních svátků a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2016.

24. 12. 2015
Číst Více
Článek

Noviny - 5.A

Žáci 5.A si pro vás připravili školní noviny.

23. 12. 2015
Číst Více