Začít spolu - články

Článek

Nástrahy velkoměsta

Poslední říjnový den navštívilo růžové, fialové a červené oddělení školní družiny DDM Monet. Zde nás čekalo představení plné nástrah, které nám hrozí na ulici.  Už víme, co bychom udělali, kdybychom se ztratili v "mraveništi",  ale také, jak se zachováme, když nás na ulici osloví cizí člověk. 

07. 11. 2017
Číst Více
Článek

ZE MĚ MY - ukázky z dílen III

Pojďte na návštěvu do dalších dílen, které se konaly v rámci již třetího ročníku projektu ZE MĚ MY.

06. 11. 2017
Číst Více
Článek

Dračí den

V pondělí 30.10. se sešla celá družina na školním hřišti. Počasí bylo přímo dračí, foukal vítr.

05. 11. 2017
Číst Více
Článek

ZE MĚ MY - ukázky z dílen II

Pojďte na návštěvu do dalších dílen, které se konaly v rámci již třetího ročníku projektu ZE MĚ MY.

03. 11. 2017
Číst Více
Článek

Naše Stopa Na Beránku

V loňském roce byla u nás ve škole vyhlášena soutěž NAŠE STOPA NA BERÁNKU. Zájemci ve třídách si mohli vymyslet svůj projekt k tomu, aby se nám ve škole líbilo a zůstala po nás „stopa“. Všechny děti potom hlasovaly, co se jim nejvíce líbí.

01. 11. 2017
Číst Více
Článek

4. Festival zdravé výživy Na Beránku

Spolek rodičů Montessori cesta vás srdečně zve na již 4. Festival zdravé výživy Na Beránku. Plakátek nám připravily děti z modré třídy s obrovskou dýní - moc děkujeme a na něm se dozvíte o bohatém programu.

01. 11. 2017
Číst Více
Článek

ZE MĚ MY - ukázky z dílen I

Ve středu 25.10. proběhl na naší škole projektový den již třetího ročníku projektu ZE MĚ MY. Přinášíme první sérii fotografií. Tentokrát z dílen:  

31. 10. 2017
Číst Více
Článek

Nástrahy velkoměsta aneb život v mraveništi

Už samotný název preventivního programu DDM Monet zní neobvykle. A program byl opravdu zajímavý. Pracovníci Monetu ukázali, jaké nástrahy na děti ve městě čekají, s dětmi rozebrali, jak se správně zachovat. Jako v mraveništi mravenci dodržují pravidla, i my musíme dodržovat pravidla třeba při obyčejném přecházení přes silnici.

30. 10. 2017
Číst Více
Článek

Modřanská charta - úvod

Modřanská charta je název společného projektu sedmi modřanských základních škol zaměřeného na práva dětí a jejich (ne)dodržování v různých částech světa. Při zpracování tématu vycházíme z Úmluvy OSN o právech dítěte a zabýváme různými činnostmi a tématy z dokumentu vyplývajícími tak, aby byly srozumitelné těm, kterých se týkají především - dětem.

30. 10. 2017
Číst Více
Článek

Nové knihy v knihovně

Máme pro vás nové knihy :-). V naší žákovské knihovně přibyla spousta titulů. 

29. 10. 2017
Číst Více
Článek

Chutné a zábavné zeleninobraní v 1.B

Na zahrádkách se nám urodilo zeleniny mnoho. Jak nejlépe ji poznat? Přinést, prohlédnout, ochutnat a něco dobrého si ukuchtit. To zní dobře. Děti si donesly mnoho druhů zeleniny, známé i méně známé. Ochutnávaly a také poznávaly nové neznámé chutě. Na závěr si s pomocí maminek uvařily dobrou a zdravou polévku. Děkujeme za pomoc.

28. 10. 2017
Číst Více
Článek

Schola Pragensis - pozvánka

Buď režisérem svého života – Schola Pragensis 2017

28. 10. 2017
Číst Více
Článek

Čilý ruch v 1.B

U nás je opravdu živo. Kromě čtení, psaní a počítání nás baví i tvoření a poznávání přírody a světa kolem nás. Během září a října jsme se mnoho naučili a také mnoho zajímavého zažili a vytvořili.

27. 10. 2017
Číst Více
Článek

Podzimní dílna tvořivosti

Tolik ježků najednou jste určitě neviděli. V přírodě totiž žijí samotářsky. V České republice můžete potkat dva druhy ježka  - západního a východního.

27. 10. 2017
Číst Více
Článek

Divadlo v KC 12

Dne 16. 10. jsme šli do KC 12, abychom si mohli poslechnout krásné povídání o bubnech. Dozvěděli jsme se, že koordinovat pohyby těla se někteří profesionálové učí mnoho let, než to dokáží. A poté nastala ta nejlepší část - že jsme si na bubnech mohli konečně zahrát. Největší zajímavostí však bylo, že hodně bubnů bylo vyrobených z již použitých materiálů. Tento hudební pořad byl velmi zajímavý.

Vašík Nevole, 4.B  

26. 10. 2017
Číst Více