Začít spolu - články

Článek

4.podzimní jarmark

Spolek Montessori cesta Vás srdečně zve na 4.podzimní jarmark.

27. 9. 2016
Číst Více
Článek

Karel IV. - odkaz v kameni - podruhé

Ve čtvrtek 22.9. jsme ještě jednou vyrazili do Viničního domku. Tentokrát jsme pracovali s drátem a tvořili královskou korunu nebo prvky gotické architektury. Tvoření ve skupinkách nás moc bavilo. Chvilky volna jsme vyplňovali házením míčku Matějovi (pes naší lektorky). 

25. 9. 2016
Číst Více
Článek

Prevence napadení psem a jinými zvířaty

Víte, jak se správně chovat k cizím psům? A víte, co si cizí pes myslí, když se na něj široce usmíváte? Děti z prvních a třetích tříd už to ví. A nejen to......

24. 9. 2016
Číst Více
Článek

Třeťáci u hasičů

Velmi užitečný i zajímavý čas jsme strávili v Hasičské stanici v Modřanech. Jen se podívejte, co jsme si mohli vyzkoušet.

23. 9. 2016
Číst Více
Článek

Spolek rodičů Na Beránku

Při programu Začít spolu existuje od 3.8.2016 zapsaný spolek s názvem Spolek rodičů Na Beránku.

23. 9. 2016
Číst Více
Článek

II. podzimní beránčí olympijské hry

20. září 2016 se konaly Na Beránku II. podzimní beránčí olympijské hry. Účast byla veliká. Přišlo 100 malých sportovců a 72 velkých. Při slavnostním zahájení her Anička a Jorika zazpívaly „Beránčí hymnu“ a potom děvčata a Štěpán zapálili olympijský oheň.

22. 9. 2016
Číst Více
Článek

Čtení ve vlaku s Jiřím Žáčkem

V úterý 20. září jsme měli možnost v rámci akce Čtení ve vlaku poznat básníka Jiřího Žáčka. Jeho verše a bajky nám četla asistentka, protože básník po operaci hlasivek špatně mluví. Díky problémům s odjezdem vlaku jsme místo do Lysé nad Labem dojeli jen do Čelákovic, ale nám to nevadilo. Verše a bajky byly nejen poučné, ale i velmi vtipné. Někteří z nás si od autora nechali podepsat knihu s věnováním.

22. 9. 2016
Číst Více
Článek

Sovovy mlýny

Protože se školní rok teprve rozjíždí, dovolili jsme si ještě jeden výlet do centra Prahy. Navštívili jsme Sovovy mlýny s programem Skleněná zahrada. Jednalo se o výstavu skla v galerii Kampa, kde si děti v závěru vyrobily vlastní vitráž. 

21. 9. 2016
Číst Více
Článek

Elektronická žákovská knížka

Vážení rodiče,

i v tomto školním roce používá naše škola pro žáky programu Začit spolu elektronickou žákovskou knížku. Vstup do webové aplikace žákovské knížky najdete na adrese https://naberanku.bakalari.cz/next/login.aspx

20. 9. 2016
Číst Více
Článek

Vyhlášení ředitelského volna

V souladu s § 24, odst. 2, zákona č.561/2004 Sb., o předškolním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) ve znění pozdějších předpisů vyhlašuje ředitel školy na den 18.11.2016 ředitelské volno.

20. 9. 2016
Číst Více
Článek

Bookni si!

V pátek 16.9. osm tříd z prvního stupně navštívilo v MeetFactory velké knižní řádění...... "Bookni si".

19. 9. 2016
Číst Více
Článek

Návštěva v Jezdeckém klubu v Cholupicích

Ve čtvrtek se děti z modré a žluté družiny byly podívat v Jezdeckém klubu v Cholupicích. Co se dozvěděly? Co koně dostávají k „snídani“ a k „večeři“. Ječmen, oves a granule si prohlédly, prozkoumaly rukama i očichaly. Ve stáji navštívily koňské boxy, ve kterých měli koně už přichystanou slámu a seno.

18. 9. 2016
Číst Více
Článek

Monteklub na FESTIWALLu Kytary.cz

První akcí Monteklubu v novém školní roce byla návštěva FESTI WALLu v modřanské velkoprodejně hudebních nástrojů Kytary.cz. Připojili jsme se k Ekoestetickému semináři žáků naší školy a prohlédli si prodejnu, kamion Boss Truck a zájezdní autobus, kterým se dopravují rockové hvězdy. Měl pódium na střeše!

17. 9. 2016
Číst Více
Článek

5.A na Kampě

V pondělí 12. září se páťáci vydali na prohlídku parku Kampa a budovy Sovových mlýnů. V parku a na nábřeží se setkali se spoustou volně vystavených ukázek moderního umění, někteří si vzpomněli na podzimní Signal festival a pohádkově osvětlený Střelecký ostrov. Opět slyšeli o Davidu Černém, s jehož dílem se už setkali v plzeňské Techmanii i na výletě Prahou.

16. 9. 2016
Číst Více
Článek

Už víme, do kterého oddělení školní družiny chodíme

Podívejte se, jak jsme hledali ....

 

15. 9. 2016
Číst Více