Stavba z ledu

Publikováno: 25. 1. 2016, Autor: Kateřina Žežulková

Děti ze 4.A konečně zajásaly: Bude mrznout! Hurá!


Od první třídy se totiž těší na stavění z ledu. Už tehdy se jim podařilo nashromáždit přes 300 krabic od mléka a džusů, aby je pak mohly naplnit vodou a vyrobit tak ledové cihly. Jenže ouha – mrazy ne a ne přijít. Už vloni (ve 3. třídě) zkoušeli, jak voda v krabici zmrzne. Tehdy ale teploty v Modřanech neslezly pod nulu tak nízko, jako letos.

Všechno ostatní šlo stranou a hurá do práce. Naplnit krabice vodou a pořádně zavíčkovat, některé cihly před zmrznutím obarvit temperami, do některých zastrčit větvičku nebo barevný papír, vytřít po sobě potopu v umyvárně, nanosit všechno ven do mrazu, krabice pořádně vyrovnat, aby cihly nebyly křivé a ….. čekat.

Čekání tentokrát nebylo dlouhé. Díky tuhým mrazům nám všechny cihly zmrzly už do druhého dne. A začala další část ledového maratonu

všechny krabice přenosit před školu, každou rozřezat a vybalit z ní ledovou cihlu, cihly přenosit ke staveništi, uklidit všechen odpad a pak už jen stavět a stavět. Na to se děti těšily nejvíc!

Je potřeba je pochválit za to, že společně vyřešily spoustu technických problémů, které při stavění vyvstávaly. Přece jen nikdo z nás neměl se stavbami z ledu žádné velké zkušenosti. No schválně – zkuste to sami :-).