Nové knihy v knihovně

Publikováno: 29. 10. 2017, Autor: Administrátor

Máme pro vás nové knihy :-). V naší žákovské knihovně přibyla spousta titulů. 


Pro nejmladší čtenáře máme nově Pohádky o princeznách, Psí pohádky, příběh o neposedném poníkovi a protivné Šárce Poník Bandita a protivné ale. Dorka a opravdu opravdická kamarádka je příběh o malé rošťandě s nezvladatelnou fantazií, která si ráda hraje se svými vymyšlenými kamarády. Dále v knihovně najdeme světoznámý a oblíbený příběh Lewise Carrolla Alenka v říši divů. O Jirkovi a jeho babičce vypráví kniha Jirkova zázračná medicína. 

Ze série Mládí v hajzlu o dospívání ďábelsky inteligentního, předčasně vyspělého čtrnáctiletého kluka z Oaklandu máme nově v knihovně první tři díly: Mladík v odboji, Mladík v okovech a Mladík v exilu

Titul Tisíc polibků je příběh, který ve vás vyvolá silné emoce. Ze žánru Young Adult můžeme ještě nabídnout knihu Probuzení Simona Spiera. Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce nabízí titul Všechny malé zázraky. Film Forest Gump možná znáte, nyní si můžete příběh i přečíst a porovnat filmovou a knižní podobu. 

Ze série Kouzelný atlas putování časem od Veroniky Válkové již máme v knihovně několik titulů. Nyní k nim přibyly další. Tentokrát se spolu s Bárou budete bát o holý život Mezi indiány, zažijete Boj o Ameriku nebo se můžete vypravit na úplně opačnou stranu zeměkoule a navštívit Japonsko v polovině 19. století.

V historii ještě zůstaneme. V unikátním obrazovém průvodci Druhá světová válka najdeme strhující svědectví o nejničivějším a nejrozsáhlejším válečném konfliktu všech dob. Kniha Apokalypsa – 2. světová válka líčí stejné období historie z pohledu obyčejných prostých vojáků, kteří byli vrženi proti své vůli do pekla války. Autentické svědectví dívky z pražské židovské rodiny, která přežila hrůzy holocaustu přináší Deník 1938 - 1945.

V neposlední řadě jistě potěšíme milovníky fantasy. Naši knihovnu obohatilo všech sedm dílů Letopisů Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, Princ Kaspian, Plavba Jitřního poutníka, Stříbrná židle, Kůň a jeho chlapec, Čarodějův synovec a Poslední bitva