My a Dobrý anděl

Publikováno: 07. 2. 2016, Autor: Kateřina Žežulková

S dobročinností děti z naší školy začaly už dávno. Posílaly například peníze utržené za sběr papíru na adventní koncerty, přispěly na ozvučení filmů pro hluchoněmé, pravidelně se zúčastňují tzv. Srdíčkových dnů a podobně.


Zhruba před deseti lety začala být charita žáků pravidelná a zapojila se do ní většina školy. Adoptovali jsme na dálku indického chlapce Jeethana a hned poté, co Jeethan dostudoval, i holčičku Gangothri.

V loňském školním roce tehdejší čtvrťáci odhlasovali, že kromě Indie budeme pravidelně pomáhat i tady, v České republice. Z mnoha návrhů, komu a na co přispět, vybrali organizaci Dobrý anděl. Oslovily je příběhy nemocných dětí, jejichž rodiny se ocitly kvůli nákladům na léčení ve finanční tísni.

Už v loňském školním roce poslala naše škola organizaci Dobrý anděl 10 300 Kč. Letos se na vánočním bazárku dětem podařilo vybrat 23 100 Kč a po odečtení částky na malou Gangothri v Indii posíláme na Dobrého anděla 18 200 Kč.

Zaměstnanci organizace Dobrý anděl nás pravidelně informují o tom, komu jsme svými penězi konkrétně pomohli.

  • Přispěli jsme na léčebné výlohy rodině šestnáctileté Karolíny, která trpí rakovinou mozku.
  • Pomohli jsme studentce Sandře, které přispíváme na doplňky stravy. Také ona bojuje s rakovinou.
  • I pan Otakar trpí rakovinou, a protože žije jen se svou studující dcerou, pomohou mu naše peníze platit cesty do nemocnice a nutriční nápoje.

Je dobré vědět, že naše příspěvky pomohou ulehčit život lidem v těžkých životních situacích. Jak znám naše děti, určitě by některé chtěly pomoct i jinak. Tohle je ale v našich podmínkách asi to nejlepší, co můžeme s dětmi dělat. Vždyť nejlepší člověk je ten, který nemyslí jen na sebe, ale dokáže pomoci tam, kde je to potřeba.