Muzeum kostek a souměrnosti - 6.B

Publikováno: 27. 3. 2016, Autor: Jana Zárubová

O naší návštěvě Muzea kostek v Praze necháme vyprávět Vítka:


V pátek 18.3. jsme jeli do Muzea lega. Sešli jsme se na zastávce Pavelkova. Jeli jsme nejdříve autobusem 150 na zastávku Poliklinika Modřany a odtud jsme pokračovali tramvají 17 na zastávku Právnická fakulta. Cestou od zastávky tramvaje k Muzeu jsme fotili různé osově souměrné věci, jako třeba: lavičky, domy, balkony.

Před Muzeem jsme chvíli čekali, než bude 10 hodin a otevřou. Všichni už jsme se těšili dovnitř. Nejdříve jsme si prohlédli spodní část, kde jsme viděli postavené město a vláčky na ovládání. V této části se nacházela i místnost, ve které si každý může postavit svůj vlastní lego výrobek a koupit si ho. Hned vedle jsme mohli vidět památky postavené z lega. Mně se nejvíce líbil Karlův most, na kterém stáli panáčci z různých druhů lego stavebnic.

V horní části se nacházelo lego Star Wars se spoustou velkých hezkých modelů. Uprostřed byla prodejna lega, kde je možné zakoupit lego stavebnice a lego diamanty. Na závěr každý dostal pohlednici. Muzeum lega se mi líbilo, navštívil jsem ho už podruhé a rád bych se tam někdy vrátil.

Vítek, 6.B

Pokud byste se chtěli o naší akci dovědět ještě něco víc, navštivte třeba blog Kuby, Martina nebo Adélky.