Mořský svět

Publikováno: 12. 2. 2016, Autor: Jana Zárubová

Ve třídě jsme si odhlasovali cestu do Mořského světa.


Jeli jsme autobusem na zastávku Poliklinika Modřany a pak tramvají na Výstaviště. Nejdřív jsme si šli hrát na hřiště, aby nám rychleji uběhl čas. Uprostřed parku mě zaujala hezká chaloupka. Na hřišti stála lanovka, prolézačka, skluzavky a tramvajový vagón, který měl více účelů. Většinu z nás vagón zaujal.

Když jsme se vrátili na Výstaviště, vyrazili jsme do Mořského světa. Byl zde teplý vlhký vzduch, ale zvykli jsme si. Uprostřed stálo akvárium se želvami a obrovskými rybami. Napravo od něho byla 2. největší mořská nádrž v ČR s vrakem lodi Bounty. V ní žili malí žraloci a jiné masožravé ryby. Přízemím Mořského světa nás provázel průvodce, který nám ke každé rybě řekl zajímavost. Měli tu rejnoky, želvy, ostrorepy, hvězdice, paúhoře, malé a velké ryby... Byly zde ryby vtipné, masožravé, nebezpečné, krásné i obyčejné. V největší nádrži v Česku plavali žraloci. Bylo velice obtížné je vyfotit, ale snažila se o to skoro celá třída.

Ve druhém patře bylo malé kino. Zvuk nebyl slyšet. Naštěstí tam byli i ryby. Mezi nimi i krokodýl, mořští ježci, klauni očkatí (Nemo), bodloci žlutí, krevety a mnoho dalších živočichů. Líbili se mi mořští ježci, protože vypadali jako mimozemštani. Bodliny měli dvakrát delší než tělo. Při rozchodu jsem krmil želvy. Byli velice vtipné... 

Jakub Machát, 6.B

Úryvek jsme přavzali s laskavým svolením autora z jeho blogu, kde si jej můžete dočíst (Jakubovo video určitě stojí za to) a také se podívat na další fotografie z Mořského světa. Nebo můžete navštívit blogy Hanky, Bětky, Káji a Martina a dovědět se další zajímavosti o naší akci.