Mcdonald´s Cup 2022

Publikováno: 02. 5. 2022, Autor: Lukáš Vlček

I letos se naše škola zúčastnila okresního kola McDonald´s Cupu.


Tento rok se jednalo již o 23. ročník tohoto populárního dětského fotbalového turnaje. McDonald´s Cupu se mohou účastnit holky a kluci z prvního stupně základních škol. Ti pak soutěží ve dvou kategoriích. Kategorie A je určena pro žáky 1. - 3. tříd a kategorie B pro žáky 4. - 5. tříd.

A jak jsme byli úspěšní?

28.4. vyběhli na trávníky mladší žáci, kteří po nadějném prvním zápase, kdy zvítězili 11:1, jakoby si vystříleli veškerý střelecký prach. V dalších zápasech jsme se na branky velmi nadřeli a naopak soupeřům jsme góly darovali po našich chybách. Výsledkem byla již pouze jedna remíza a dvě prohry. Za tento výkon jsme získali celkové 6. místo.

O den později na stejném hřišti vyběhli i starší žáci. Již při rozkopávání jsme byli jsme byli místními fanoušky považováni za jednoho z favoritů tohoto turnaje. V základní skupině se nám nevyvedl jeden zápas. Tento fakt nás poslal do zápasu o celkové 3. a 4. místo. Zápas jsme po výborném výkonu zvládli v poměru 8:2 a radovali jsme se z bronzových medailí.

Velmi děkuji rodičům a třídním učitelům za spolupráci při nominaci dětí, ale největší dík náleží fotbalistům za skvělou reprezentaci školy.