Hvězdopravci z 5.B

Publikováno: 23. 12. 2016, Autor: Olga Čupová

V rámci tématu "Vesmír" jsme besedovali, v centrech aktivit vyráběli sádrový měsíc a sluneční soustavu a také jsme  navštívili Štefánikovu hvězdárnu na Petříně.


Dne 28. listopadu jsme jeli do Štefánikovy hvězdárny.

Jeli jsme autobusem 253 na Smíchov a tramvají číslo 12 na Újezd. Pak jsme na Petřín vyjeli lanovkou. Ve hvězdárně nás uvítala paní průvodkyně  a zavedla nás do promítacího sálu. Po krátkém povídání o Galaxii zmáčkla tlačítko, stáhli se rolety, zhasla světla a začal dokumentární film. Byl zajímavý. Když paní pak přišla, měli jsme mnoho otázek. Všechny nám zodpověděla.

Pak jsme se vydali do hlavní kopule, kde se nám měla naskytnout možnost se podívat dalekohledem na Slunce. Bohužel se neukázalo, bylo za mraky. Šli jsme tedy do západní kopule, kde jsme se  koukali na lidi  na Petřínské rozhledně.

Následně jsme si všichni prošli zajímavou výstavu, kde byla i váha, která nám ukázala, kolik kg bychom vážili na ostatních planetách naší Sluneční soustavy, na Měsíci a na Slunci. Také jsme viděli souhvězdí podle zvěrokruhu, spoustu meteoritů a napodobeniny vesmírných raket.

Úplně nakonec jsme si mohli v místní malé prodejně koupit nějaký zajímavý suvenýr. 

Do školy jsme jeli stejnou cestou, ale bohužel z Petřína dolů jsme šli pěšky.

Tereza Valuchová, 5.B