Beseda s loňskými deváťáky programu Montessori

Publikováno: 20. 6. 2017, Autor: Kamila Šimberská

V úterý se sešlo více než 25 zájemců o setkání s loňskými absolventy devátého ročníku v programu Montessori a současnými středoškoláky.
Studenti odpovídali na dotazy, které se týkaly jejich ročních zkušeností na SŠ všech typů. Otázky byly rozmanité a směřovaly jak na překvapení, která na SŠ na absolventy čekala, tak na pozitiva, která si ze základní školy odnesli.


Debata se týkala také toho, zda jsou rádi, že navštěvovali Montessori program a toho, jestli si zvykli na známkování a mnohem anonymnější přístup ke své osobě. Studenti ubezpečili všechny zájemce o setkání s nimi, že je studium stále velmi baví a do školy chodí moc rádi, na systém, který je v mnohém odlišný, si zvykli velmi rychle, potýkají se se stejnými studijními potížemi jako jiní studenti, nedělají si velkou hlavu ze známek a berou je s rezervou, někteří studují naprosto bez problémů, někteří se musí více učit, a to bez ohledu na to, jestli jsou na gymnáziích či na odborných školách.
Opět jsme všichni učitelé byli pyšní na to, jak rozumní lidé z devátého ročníku odešli a jak srovnané mají hodnoty v životě. Potěšilo nás také, že jsou rádi za to, že mohli chodit do Montessori programu. 
Držím jim pěsti v jejich dalším životě.

Za všechny učitele
Mirka Kellovská


Naši loňští deváťáci na besedě s rodiči a dalšími zájemci 13.6.2017